Power Dynamics PDV240MP3 240W/100V 4 zons Förstärkare,BT
Installations förstärkare PDV240MP3 120W/100V 4 zoner och Bluetooth
Art nr:SKY-952.071
PDV-serien är en serie mixerförstärkare med hög effekt med 4 zonutgångar, alla med separata 6-stegs volymkontroller. Denna serie förstärkare har en integrerad MP3-modul med USB- och SD-kortplats, en FM-tuner och intern BT-mottagare. Mic 1-kanal har en priofunktion av alla ingångar och MP3-spelare. 24V-kontakter kan anslutas till en brandlarmspanel för nödevakuering vid behov. Alla modeller är utformade med fullständigt skydd mot överbelastning för att undvika skador. Denna serie förstärkare är lämplig för applikationer i tex en skola, hotell, restaurang, köpcentrum eller någon annan allmän plats. PA-förstärkare med 4 zoner, oberoende valbar och volymkontrollerad Integrerad mediaspelare med FM-tuner, USB och SD-kortplats , BT-mottagare för ljudströmning Överbelastningsskydd, Chime och brandlarm över alla kanaler, Zonvolymkontroll över 6 steg Bas / diskantkontroll, 3x mikrofoningångar och 3x linjeingångar, Telefonsökning, 19" rackmontering möjlig, Nödmanövrering med 24V batteri (medföljer ej)
24 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
Produktbeskrivning
Specifikationer4
PDV-serien består av en rad funktionella, högpresterande förstärkare med 4-zonutgångar, alla med separata 6-stegs volymkontroller. Denna serie förstärkare har en integrerad MP3-modul med USB- och SD-kortplats, en FM-tuner och en inbyggd BT-mottagare. Mic 1-kanalen har variabel prioritetsstyrning för alla ingångar och MP3-spelare. 24V-kontakter kan anslutas till en brandlarmspanel för nödevakuering vid behov. Alla modeller är utformade med fullt överbelastningsskydd för att förhindra skador. Denna serie förstärkare är lämplig för applikationer som i en bank, stadshus, stormarknad, skola, hotell, restaurang, köpcentrum eller någon annan allmän plats.
  • PA-förstärkare med 4 zoner, oberoende valbar med volymkontroll
  • Integrerad mediaspelare med FM-tuner, USB och SD-kortplats
  • BT-mottagare för ljudströmning
  • Överbelastningsskydd
  • Ring och brandlarm på alla kanaler
  • Zonvolymkontroll i 6 steg
  • Bas / diskantkontroll
  • 3x mikrofoningångar och 3x linjeingångar
  • Telefonsökning
  • 19 "montering möjlig med medföljande fästen (2U)
  • Nödoperation med 24V batteri (ingår ej)
Varumärke    Power Dynamics
Uppspelningsalt.    BT-streaming, FM-radio, SD-kort, USB
Utgångseffekt: RMS    240W
Impedans    100V, 8 ohm
Frekvens    50Hz - 19.000Hz
signal-brus-förhållande    > 70 dB
Signal / brusförhållande: Line    > 85 dB
Signal / brusförhållande: Mic    > 80 dB
Strömförsörjning    220-240VAC 50Hz
Ingångsnivå: Line    400mV
Ingångsnivå: Mic.    10mV
THD    < 1%
Mått (L x B x H)    380 x 420 x 88 mm