IGNITE400 LED BSW Moving head med CMY 2st i flightcase
2st Moving heads med passande flightcase
Art nr:SKY-152.090
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
BeamZ IGNITE400-setet består av en uppsättning av två kraftfulla LED BSW-rörhuvuden levererade i en skräddarsydd flightcase. Detta rörliga huvud har en mycket kraftfull 400W LED-källa, tillräckligt för att lysa upp även de största dansgolven. Utrustad med ett dubbelt gobo-hjul (1x med utbytbara glas-gobos) för att skapa fantastiska överlagringseffekter, har IGNITE400 också ett CMY + CTO-färgblandningssystem. Zoomfunktionen och 2 individuellt roterande prismor (3+5 fasetter) skapar fantastiska effekter och mönster på alla dansgolv eller scen. Idealisk för produktioner, evenemang och installationer som kräver en större utmatningsarmatur.
  • 3-i-1: Beam, Spot och Wash Moving Head med CMY
  • 400W högintensiv vit LED
  • Gobo Wheel 1: 10 statiska gobos
  • Gobo Wheel 2: 8 utbytbara glasgobos
  • Färghjul: 8 färger + vitt
  • CTO och CMY färgsystem
  • Motoriserad linjär zoom
  • Frost effekt filter
  • Roterbara 3 och 5 facettprismor (kan överlappas) med justerbar rotationshastighet och riktning
  • Linjärt motoriserat fokus
  • Dimmer: 0 – 100 % linjär dimmer
  • 25 DMX-kanaler
  • DMX, Auto mode och Master/Slave funktion
  • Panorering: 540° och Tilt: 270° Rörelse
  • Med pan/tilt låsmekanism
  • Pan/Tilt-upplösning: 16bit
  • Kontrollpanel med pekskärm LCD-display
  • DMX in/utgång via 3-stift eller 5-stift XLR
  • Ingång/utgång för strömkontakt
  • Snabblås omega klämma ingår
  • Strömkabel medföljer
  • Rejäl flightcase på hjul
varumärke beamZ Pro
Färgtemperatur 7000K
Ljuskälla Enfärgad LED
LED-färger Vit
LED-ström 400W
Antal lysdioder 1
Färghjul 8 färger + öppen
CMY hjul Ja
Strålvinkel: Min
Strålvinkel: Max 38°
Zoom Ja
Motoriserat fokus Ja
Belysningsstyrka 209.026 lx @ 1m
Huvudrörelse: Panorera 540°
Huvudrörelse: Lutning 270°
Statisk gobo: Kvantitet 10
Roterande gobos: Antal 8
Utbytbara gobos Ja
Prisma 1 3 Fasett
Prisma 2 5 Fasett
Frost filter Ja
Blixthastighet per sekund 0 - 30 Hz
Lägen Automatiska program, DMX, Master/Slave
Ljud till ljusläge Ja
RDM Ja
DMX-kanaler 25
DMX-anslutning 3-stifts XLR, 5-stifts XLR
Display LCD
IP-betyg IP20
Kyl Temperaturstyrd fläkt
Strömkontakt P-Con
Energiförbrukning 4,13 - 1,95A
Strömförsörjning 100-240VAC 50/60Hz
Mått (L x B x H) 660 x 360 x 370 mm
Mått: Flightcase 833 x 470 x 580 mm