BeamZ Rage600LED Rökmaskin LED 3x1W
Dimm maskin och Rökmaskin med Eld flamm effekt
Art nr:SKY-160.704
Rage 600 Flame är en kompakt 600W rökmaskin i kraftigt metall. Denna version är utrustad med ambersfärgade lysdioder som skapar en unik och spektakulär flamm/eld effekt medan du producerar dimma. Drivs av ett 600W värmeelement som levererar upp till 65m³ per minut och värms upp på bara 3 minuter. Det perfekta valet för mobila DJ´s och mycket lämpligt för mindre ställen. Medföljer kabel (3 m kabel) och en trådlös fjärrkontroll. Fantastisk och unik flamma/eld effekt medan du producerar rök, 600W rökmaskin ambersfärgad LED, Termostatstyrd värmare, 500 ml rökvätsketank, Kort uppvärmningstid
  • Trådlös fjärrkontroll och trådbunden Fjärrkontroll med 3m kabel
  • Den trådlösa fjärrkontrollen gör att maskinen kan fjärrstyras.
  • Lysdioderna vid munstycket ger en vacker flameffekt.
  • Rökmaskinen är perfekt för små utrymmen och fester eller nybörjare DJ.
  • Maskinen arbetar med vanlig rökvätska.
    29 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
    Bruksanvisning - Download
  • En snygg rökeffekt med BeamZ RAGE600LED rökmaskin
    Med rökmaskinen BeamZ RAGE600LED på 600W får du ut det mesta av dina ljuseffekter och du ger direkt en extra effekt. Maskinen kommer med en trådbunden och trådlös fjärrkontroll så att hanteringen är superenkel. Värmeelementet på 600W ger en effekt på 65m³, vilket gör RAGE600LED lämplig för fester hemma eller i små utrymmen, till exempel. RAGE600LED har en inbyggd 500ml tank för rökvätskan. Denna tank är tillräckligt stor för en eller flera fester. Alla BeamZ rökvätskor kan givetvis användas till BeamZ RAGE600LED .
    Dimma
    Uppehåll i användning
    Egenskaper
    • 600W rökmaskin med flameffekt
    • Termostatstyrt värmeelement
    • 500 ml vätsketank
    • Inklusive fjärrkontroller:
      • Trådlös (433MHz)
      • Trådbunden med 3 meter kabel
    Specifikationer
    • Effekt: 600W
    • Antal lysdioder: 3
    • Uppvärmningstid: 2 minuter
    • Uppvärmningstid: 30 sekunder
    • Volym per minut: 65m³
    • Tankkapacitet: 500ml
    • Anslutningsspänning: 230Vac/50Hz
    Mått och vikt
    • Mått: 24 x 11 x 15 cm
    • Vikt: 1,5 kg
    Beamz
    Värmeelement 600W
    Uppvärmningstid (min) 2
    Driftuppvärmningstid (min) 0,5
    Utgångsvolym per minut 65m³
    Tank kapacitet 0,5 l
    Ljuskälla Enfärgad LED
    LED-färger Bärnsten
    Antal lysdioder 3
    Energiförbrukning 2A
    Strömförsörjning 230 / 240VAC 50 / 60Hz
    Mått (L x B x H) 235 x 110 x 150 mm