BeamZ S1500LED Rökmaskin 9x3W RGB DMX
Rökmaskin med inbyggda LED-lampor BeamZ S1500LED
Art nr:SKY-160.455
  • Låt din rökmaskin bli en del av ljusshowen med dess inbyggda LED-lampor!
  • LED-lamporna vid sprutmunstycket lyser upp röken för en extra vacker effekt.
  • Med sin höga effekt är rökmaskinen lämplig för stora utrymmen.
  • Maskinen fungerar med vanlig rökvätska. 1500W DMX rökmaskin, DMX och fristående läge, DMX in / utgång via 3-stifts XLR, Termostatstyrd värmare, 2.5L rökvätskebehållare, Stor rökproduktion, Kort uppvärmningstid, Fjärrkontroll med timer och 3m kabel, samt även Trådlös fjärrkontroll ingår.
    28 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
    Bruksanvisning - Download
  • Rök och ljus med BeamZ S1500LED rökmaskin
    Hög rökproduktion
    DMX
    (Trådlös) Fjärrkontroll
    LED-lampor
    Tips:
    Rökvätska:
    S1500LED levereras utan rökvätska. Beställ rökvätska direkt.
    Doftvätska:
    Rengöringsvätska:
    Egenskaper
    • Metallhölje med upphängningsbygel
    • Styrning via DMX eller (trådlös) fjärrkontroll
    • Utrustad med LED-lampor vid munstycket för extra effekt
    • Timer/interval funktion för automatisk rökproduktion
    • Steglös justerbar rökproduktion
    • Fönster för tankinnehåll
    • Trådbunden fjärrkontroll med display och en kabellängd på 3 meter
    • Gör ljus- och/eller laserstrålarna i din ljusshow synliga
    Specifikationer
    varumärke beamZ
    Produktens färg Svart
    Värmeelement 1500W
    Uppvärmningstid (minuter) 3.5
    Återuppvärmningstid (minuter) 1
    Utgångsvolym per minut 295m³
    Tank kapacitet 2,5 L
    Ljuskälla 3-i-1 LED
    LED-färger Röd, grön, blå
    LED-ström 3W
    Antal lysdioder 9
    Lägen DMX
    DMX-kanaler 6
    DMX-anslutning 3-stifts XLR
    Strömförsörjning 220-240VAC 50Hz
    Mått (L x B x H) 465 x 255 x 196 mm