BeamZ rökmaskin BLAZE1200 - Horisontell och vertikal rökmaskin med ledljus - 1200W
BeamZ rökmaskin BLAZE1200 - Horisontell och vertikal rökmaskin med ljus - 1200W
Art nr:SKY-160.540
  • Rökmaskinen kan användas både vertikalt och horisontellt.
  • En trådlös och fjärrkontroll ingår.
  • Röken lyses upp i färg av de 24 kraftfulla lysdioderna.
  • Rökmaskinen kan arbeta manuellt, via DMX eller oberoende.
  • Med en tankkapacitet på inte mindre än 2,8 liter , räcker rökvätskan länge.
    30 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
    Bruksanvisning - Download
    Horisontell och vertikal rökmaskin
    Service
    LED-ljus
    Tips
    Egenskaper
    • 1200W rökmaskin med ljus
    • Skapar en upplyst rökpelare
    • LED-belyst rökvätskebehållare
    • Fjärrkontroll med 5 meters kabel + trådlös fjärrkontroll
    • DMX, manuellt eller fristående läge
    • Inbyggd kontrollpanel med LCD-display
    Specifikationer
    • Uppvärmningstid: 3 minuter
    • Återuppvärmningstid: 50 sekunder
    • Rökkapacitet: 215m³ per minut
    • Rökvätsketankens kapacitet: 2,8 liter
    • Antal lysdioder: 24
    • Typ av lysdioder: 4-i-1 RGBA-lysdioder
    • LED-färger: Röd, Grön, Blå och Amber /RGBW
    • DMX-anslutning: 3-polig XLR
    • Antal DMX-kanaler: 8
    • Strömanslutning: Strömkontakt
    • Anslutningsspänning: 230Vac/50Hz
    varumärke beamZ
    Produktens färg Svart
    Värmeelement 1200W
    Uppvärmningstid (minuter) 3
    Återuppvärmningstid (minuter) 50 sek
    Utgångsvolym per minut 215m³
    Tank kapacitet 2,8 l
    Ljuskälla 4-i-1 LED
    LED-färger Röd, grön, blå, bärnsten
    LED-ström 4W
    Antal lysdioder 24 /RGBW
    Lägen DMX, manuell
    DMX-anslutning 3-stifts XLR
    Strömförsörjning 230/240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 435 x 295 x 235 mm