BeamZ rökmaskin BLAZE2200 - Horisontell och vertikal rökmaskin med ljus - 2200W
BLAZE2200 rökmaskin med Instant-stop
Art nr:SKY-160.545
  • 2200W värmeelement och Instant Stop-teknologi för exakt rökproduktion.
  • Kan användas vertikalt, horisontellt och uppochned för dynamiska effekter.
  • 48x 4-i-1 RGBA-LED-lampor för starka och levande färger.
  • Inbyggd LCD-kontrollpanel, trådlös fjärrkontroll och DMX-lägen.
    25 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
  • Blaze-serien är en högpresterande rökmaskin framtagen för att möta kraven från professionella användare. Med sin kraftfulla 2200W värmeelement och avancerade Instant Stop-teknologi erbjuder denna rökmaskin exakt och kontrollerad rökproduktion. Det nya innovativa munstycket gör det möjligt att reducera "sizzling" i en konventionell rökmaskin med upp till 50%. Tack vare möjligheten att användas både vertikalt och horisontellt skapar Blaze-maskinen en unik och dynamisk rökpelare, perfekt för konserter, evenemang eller scenframträdanden.
    • 2200W rökmaskin med 48x 4W 4-i-1 LED-lampor
    • Färgblandning: röd, grön, blå och amber
    • Kan användas vertikalt, horisontellt och upp och ned
    • Skapar en starkt upplyst rökpelare
    • LED-belyst vätskebehållare
    • Inbyggd kontrollpanel med LCD-display
    • Trådbunden fjärrkontroll med timerfunktion (5 meter)
    • Extra trådlös fjärrkontroll
    • DMX- eller fristående läge
    • Instant Stop-teknologi för exakt rökproduktion
    • 3500 ml vätskebehållare för rökväska
    • Strömanslutning via Powercon-kontakt
    Varumärke beamZ
    Färg Svart
    Värmeelement 2200W
    Uppvärmningstid 8 minuter
    Återuppvärmningstid 1 minut
    Rökvolym per minut 600 m³
    Tankkapacitet 3,5 l
    Ljuskälla 4-i-1 LED
    Färger Röd, Grön, Blå, Amber
    LED-effekt 4W
    Antal LEDs 48
    Lägen DMX, Manuellt
    DMX-anslutning 3-polig XLR
    Strömförsörjning 230/240VAC, 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 320 x 430 x 200 mm