beamZ Pro IGNITE220 LED Spot Moving Head
Kraftfull spot moving head med motoriserad zoom och 220W LED
Art nr:SKY-152.087
  • Kraftfull 220W LED med hög ljusintensitet och motoriserad zoom
  • Två gobo-hjul, färghjul och prisma för avancerade effekter
  • Flexibla kontrollalternativ: DMX, ljudstyrning och auto-program
  • Robust konstruktion med snabb installation och medföljande tillbehör
    1 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
  • beamZ Pro IGNITE220 är en professionell spot moving head utrustad med en ultra-ljusstark 220W LED som levererar skarpa projektioner och kraftfulla ljuseffekter. Den motoriserade zoomen (12°–24°) gör armaturen flexibel för både precisa gobo-projektioner och bredare beam-figurer. Med två gobo-hjul (statiska och roterande), färghjul med 7 färger + öppet läge samt en roterande 3-facettprisma skapas imponerande aerial-effekter för scener, klubbar och eventinstallationer.
    Egenskaper
    • Spot moving head med motoriserad zoom
    • Kraftfull 220W vit LED med hög ljusintensitet
    • Statisk gobo-hjul: 7 gobos + öppet läge
    • Roterande gobo-hjul: 6 gobos + öppet läge (utbytbara)
    • Färghjul med 7 färger + öppet läge
    • Roterande 3-facettprisma
    • Elektronisk dimmer 0–100%
    • Elektrisk fokus (2,5–30 m)
    • DMX-styrning (13, 15 eller 17 kanaler)
    • Master/Slave och Stand-alone-läge
    • Ljudstyrning och automatik (9 program vardera)
    • Inverterbar pan/tilt-rörelse
    • LCD-display och användarvänligt kontrollpanel
    • DMX in/ut via 3- och 5-pin XLR
    • Powerconnector in/ut för enkel strömlänkning
    • Levereras med Quick Lock omega clamp, säkerhetsvajer och powerconnector-kabel
    Varumärke beamZ Pro
    Ljuskälla Enfärgad LED
    Färg Vit
    LED-effekt 220W
    Antal LEDs 1
    Färghjul 7 färger + öppet
    Strålvinkel (min/max) 12° – 24°
    Zoom Ja
    Motoriserad fokus Ja
    Ljusstyrka 130.115 lx @ 1m
    Pan-rörelse 540°
    Tilt-rörelse 270°
    Statiska gobos 7
    Roterande gobos 6 (utbytbara)
    Prisma 3-facett roterande
    Stroboskophastighet 1 – 25Hz
    Lägen Automatiska program, DMX, Master/Slave
    Ljudstyrning Ja
    DMX-kanaler 13, 15, 17
    DMX-anslutning 3-pin XLR, 5-pin XLR
    Display LCD
    IP-klass IP20
    Kylning Temperaturstyrd fläkt
    Strömkontakt P-Con
    Strömförbrukning 2.4 – 1.119A
    Strömförsörjning 100-240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 305 x 225 x 420 mm