beamZ Pro BTK050Z-5 Mini Fresnel Zoom 2x 50W LED WW/CW
Kompakt och kraftfull fresnelarmatur med variabelt vitt ljus och 5-pol DMX
Art nr:SKY-155.095
  • Flimmerfri och tyst – idealisk för kamera- och studiobruk
  • Variabelt vitt ljus (2700K–6500K) med högt färgåtergivningsindex
  • Flexibel ljusbild med manuell zoom från 10° till 60°
  • 5-polig DMX för professionell kontroll och integration
    22 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
  • BTK050Z-5 från beamZ Pro är en kraftfull och kompakt fresnelarmatur med dubbla 50W COB-LED (kallvit + varmvit), vilket ger ett justerbart vitt ljus i hela spannet 2700K till 6500K – perfekt för att skapa naturliga ljusmiljöer på scen och i studio. Den manuella zoomen från 10° till 60° möjliggör både fokuserad punktbelysning och bred ytbelysning. Med 5-polig DMX, hög CRI och tyst drift passar den utmärkt för teatrar, TV-studios och evenemang där ljuskvalitet och ljudlöshet är avgörande.
    Egenskaper:
    • 2x 50W COB LED (kallvit + varmvit)
    • Justerbar färgtemperatur: 2700K – 6500K
    • Ersätter 300–500W halogenarmaturer
    • Manuell zoom från 10° till 60°
    • HQ-optik med CRI 92, TLCI 98 (3200K), TLCI 96 (5600K)
    • 16-bitars DMX-dimning, flimmerfritt ljus
    • OLED-display och DMX-styrning via 5-pol XLR
    • Passiv kylning för tyst drift
    • Inkluderar barndoor, monteringsbygel och strömkabel (P-Con)
    Varumärke beamZ Pro
    Produktfärg Svart
    Ljuskälla Enfärgs-LED
    Färgtemperatur 2700K – 6500K
    Färger Varmvit, Kallvit
    LED-effekt 50W
    Antal LED 1
    Ljusspridning (min–max) 10° – 60°
    Ljusstyrka @ 1m 18.668 lx
    Strobehastighet 1 – 13 Hz
    DMX-kanaler 2, 3
    DMX-anslutning 5-pin XLR
    Driftslägen DMX, Manuell
    IP-klassning IP20
    Kylning Passiv (konvektion)
    Display OLED
    Strömanslutning P-Con
    Strömförbrukning 0.722 – 0.359A
    Strömtillförsel 100–240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 250 x 175 x 230 mm