beamZ Pro BTM100FC Fresnel Zoom 100W RGBALC
Fresnelljus med RGBALC LED för kreativa färgeffekter och professionell kontroll
Art nr:SKY-155.112
  • 100W RGBALC COB LED
  • Motoriserad zoom 15°–45°
  • OLED-display och DMX-kontroll
  • Tyst drift med intelligent kylsystem
    I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
    Produktbeskrivning
  • 100W RGBALC COB LED
  • Motoriserad zoom 15°–45°
  • BTM100FC från BeamZ Pro är en kraftfull och färgflexibel fresnelarmatur som använder en 100W COB LED med RGBALC-färgblandning. Den erbjuder enastående färgmix och en jämn ljusbild, perfekt för teatrar, studios, utställningar och scenproduktioner. Den motoriserade zoomfunktionen (15°–45°), tillsammans med högkvalitativ optik och avancerad DMX-styrning, gör denna armatur till ett mångsidigt och energieffektivt alternativ till traditionella fresneller. Med flimmerfri drift, OLED-display och intelligent kylsystem kombineras professionell prestanda med lång livslängd.
    Egenskaper:
    • 100W RGBALC COB LED med lång livslängd (50.000 h)
    • Motoriserad zoom: 15°–45° för både beam och wash
    • 6-i-1 färgblandning: röd, grön, blå, amber, lime och cyan
    • OLED-display och DMX-styrning (3/5-polig)
    • Flimmerfri drift med valbar PWM och 16-bitars dimning
    • Tystgående intelligent kylsystem
    • Powerconnector in/ut för strömseriekoppling
    Varumärke beamZ Pro
    Produktfärg Svart
    Ljuskälla 6-i-1 LED (RGBALC)
    Färgtemperatur 2600K – 10000K
    Färger Röd, Grön, Blå, Amber, Lime, Cyan
    LED-effekt 100W
    Antal LED 1
    Strålvinkel (min–max) 15° – 45°
    Illuminans (@1m) 71.245 lx
    Strobehastighet 1 – 25 Hz
    DMX-kanaler 8, 10, 11, 18
    DMX-anslutning 3-pin XLR, 5-pin XLR
    Driftslägen DMX
    IP-klassificering IP20
    Kylning Intelligent kylsystem
    Display OLED
    Strömkontakt P-Con TR1
    Strömförbrukning 1.961 – 0.981 A
    Strömförsörjning 100–240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 305 x 240 x 320 mm