beamZ Pro BTM100WW Fresnel Zoom 100W WW 3200K
Kompakt fresnellampa med varmvit LED och mjukt, jämnt ljus
Art nr:SKY-155.109
  • 100W varmvit COB LED med CRI 97
  • Motoriserad zoom 15°–45°
  • OLED-display och DMX-styrning
  • Flimmerfri och tyst drift
    I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
    Produktbeskrivning
  • Motoriserad zoom 15°–45°
  • Flimmerfri och tyst drift
  • BTM100WW från BeamZ Pro är en kraftfull och kompakt Fresnel-strålkastare med 100W varmvit COB LED som levererar ett jämnt, mjukt ljusfält – perfekt som modern ersättare till traditionella fresneller. Med en motoriserad zoom från 15° till 45°, hög CRI och flimmerfritt ljus är den idealisk för teater, studio, museum, utställningar eller andra scenmiljöer som kräver naturlig varmvit belysning. Utrustad med OLED-display, Powerconnector in/ut samt DMX-styrning via 3- eller 5-poliga XLR-kontakter.
    Egenskaper:
    • 100W varmvit COB LED med 3200K färgtemperatur
    • Motoriserad zoom: 15°–45° för exakt ljusfokus
    • CRI 97 och flimmerfritt ljus – idealisk för kamera- och studiobruk
    • OLED-display och 3/5-polig DMX för professionell styrning
    • Intelligensstyrt kylsystem med tyst driftläge
    • Powerconnector in/ut för enkel strömseriekoppling
    • Lång livslängd på LED: upp till 50.000 timmar
    Varumärke beamZ Pro
    Produktfärg Svart
    Ljuskälla Enfärgs LED
    Färgtemperatur 3200K
    Färger Varmvit
    LED-effekt 100W
    Illuminans (@1m) 71.245 lx
    Strobehastighet 1 – 25 Hz
    DMX-kanaler 3, 4, 6
    Strömkontakt P-Con TR1
    Strömförbrukning 1.961 – 0.981 A
    Strömförsörjning 100–240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 305 x 240 x 320 mm