beamZ Pro BTM250FC Fresnel Zoom 250W RGBALC
Fullfärg Fresnel med RGBALC COB LED och exakt ljusreglering
Art nr:SKY-155.116
  • 250W COB LED med RGBALC-färgblandning
  • Motoriserad zoom från 15° till 55°
  • OLED-display och DMX-styrning
  • Tyst drift med intelligent kylning
    I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
    Produktbeskrivning
  • Professionell fresnellampa med motoriserad zoom och fullfärgsmix för scen och studio.
    BTM250FC är en kraftfull och mångsidig fresnellampa utrustad med en 250W COB LED med RGBALC-färgblandning (röd, grön, blå, amber, lime, cyan). Den erbjuder ett brett färgomfång, mjukt och jämnt ljus och ersätter effektivt traditionella scenlampor. Med motoriserad zoom från 15° till 55°, högkvalitativ optik, tyst drift och DMX-styrning är den ett perfekt val för teatrar, studios, utställningar och evenemang som kräver professionell färgbelysning.
    Egenskaper:
    • 250W COB LED med RGBALC-färgblandning (2600K–10000K)
    • Motoriserad zoom 15°–55° med högkvalitativ optik
    • Flicker free med valbar PWM och 16-bitars dimning
    • OLED-display, DMX-styrning (3/5-pin) och manuellt läge
    • Tyst drift med intelligent temperaturkontroll
    • Kompakt och lätt aluminiumkonstruktion
    • IP65 Powerconnector in/ut
    • Livstid LED: 50 000 timmar
    Varumärke beamZ Pro
    Färg Svart
    Ljuskälla 6-i-1 LED
    Färgtemperatur 2600K – 10000K
    Färger Röd, Grön, Blå, Amber, Lime, Cyan
    LED-effekt 250W
    Antal LED 1
    Strålvinkel (min/max) 15° / 55°
    Ljusflöde 127.967 lx @ 1m
    Strobehastighet 1 – 25Hz
    DMX-kanaler 8, 10, 11, 18
    DMX-anslutning 3-pin XLR, 5-pin XLR
    Styrningslägen DMX, Manuell
    IP-klassning IP20
    Kylning Intelligent kylsystem
    Display OLED
    Strömanslutning P-Con TR1
    Strömförbrukning 2.180 - 1.019A
    Strömkälla 100-240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 330 x 290 x 370 mm