beamZ Pro BTM250TW Fresnel Zoom 250W Tunable WW/CW
Fresnellampa med justerbar färgtemperatur och professionell zoomfunktion
Art nr:SKY-155.114
  • Justerbar färgtemperatur 2600–5800K
  • Kraftfull 250W COB LED med hög CRI
  • Motoriserad zoom 15°–55°
  • Tyst drift och professionell DMX-styrning
    I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
    Produktbeskrivning
  • Motoriserad zoom 15°–55°
  • Kraftfull och flexibel LED fresnel med motoriserad zoom och ställbar färgtemperatur.
    Egenskaper:
    • 250W COB LED med justerbar färgtemperatur 2600K–5800K
    • Motoriserad zoomfunktion 15°–55°
    • Kompakt och lätt aluminiumkonstruktion med högkvalitativ optik
    • CRI 97, TLCI upp till 98, flicker free med valbar PWM
    • DMX-styrning (3/5-pin), manuell och Master/Slave-läge
    • OLED-display och intelligent temperaturkontroll
    • IP65 Powerconnector in/ut
    • Livstid LED: 50 000 timmar
    Varumärke beamZ Pro
    Färg Svart
    Ljuskälla 2-i-1 LED
    Färgtemperatur 2600K – 5800K
    Färger Varmvit, kallvit
    LED-effekt 250W
    Antal LED 1
    Strålvinkel (min/max) 15° / 55°
    Ljusflöde 127.967 lx @ 1m
    Strobehastighet 1 – 25Hz
    DMX-kanaler 3, 4, 6
    DMX-anslutning 3-pin XLR, 5-pin XLR
    Styrningslägen DMX, Manuell, Master/Slave
    IP-klassning IP20
    Kylning Intelligent kylsystem
    Display OLED
    Strömanslutning P-Con TR1
    Strömförbrukning 2.180 - 1.019A
    Strömkälla 100-240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 330 x 290 x 370 mm