beamZ Pro BTM250WW Fresnel Zoom 250W WW 3200K
Kraftfull fresnellampa med varmvit COB LED och motoriserad zoom
Art nr:SKY-155.113
  • 250W varmvit COB LED
  • Motoriserad zoom 15°–55°
  • OLED-display och DMX-styrning
  • Tyst drift med hög CRI (97)
    I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
    Produktbeskrivning
  • 250W varmvit COB LED
  • Motoriserad zoom 15°–55°
  • Tyst drift med hög CRI (97)
  • BTM250WW är en kraftfull Fresnel-armatur från BeamZ Pro med 250W varmvit COB LED och avancerad optik. Den levererar ett jämnt och mjukt ljusfält, perfekt för teatrar, studios, museer och andra miljöer där traditionella fresneller tidigare använts. Armaturen är utrustad med motoriserad zoom från 15° till 55°, OLED-display, valbara dimmerkurvor och flickerfri drift med justerbar PWM. Med DMX-styrning, intelligent temperaturkontroll och tyst drift är detta ett professionellt och hållbart belysningsval.
    Egenskaper:
    • 250W varmvit COB LED med CRI 97 / TLCI upp till 98
    • OLED-display och DMX-styrning (3/5-polig)
    • Flimmerfri drift med valbar PWM och dimmerkurvor
    • Tystgående intelligent kylsystem
    • Powerconnector in/ut för seriekoppling
    • Livstid LED: 50 000 timmar
    Varumärke beamZ Pro
    Produktfärg Svart
    Ljuskälla Enfärgad LED
    Färgtemperatur 3200K
    Färger Varmvit
    LED-effekt 250W
    Antal LED 1
    Strålvinkel (min–max) 15° – 55°
    Illuminans (@1m) 127.967 lx
    Strobehastighet 1 – 25 Hz
    DMX-kanaler 2, 3, 4, 6
    DMX-anslutning 3-pin XLR, 5-pin XLR
    Driftslägen DMX, Manuell
    IP-klassificering IP20
    Kylning Intelligent kylsystem
    Display OLED
    Strömkontakt P-Con TR1
    Strömförbrukning 2.180 – 1.019 A
    Strömförsörjning 100–240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 330 x 290 x 370 mm