OMNITRONIC MOM-10BT4 Audio Link Module
Art nr:13106972
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
Transmitter module for audio transmission to MOM-10BT4 PA systems
  • For retrofitting the MOM-10BT4 modular PA system
  • For wireless audio transmission to receiving units of MOM-10BT4 PA systems (audio link mode)
  • 1 audio link module can be retrofitted
  • Transmission of the master in mono or stereo R
  • 16 selectable UHF frequencies (823-832 and 863-865 MHz)
  • Detachable BNC antenna
  • Operating range up to 30m with line-of-sight
  • UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
  • UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
Scope of delivery
  • 1 x transmitter
  • 1 x antenna
  • 1 x user manual
  • 1 x declaration of conformity
Type:Transmitter
Power supply:12V DC 150 mA
Range:Range up to 30m with line-of-sight
Frequency band:UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz
Frequency stability:± 0.01 %
RF power output:10 mW