OMNITRONIC TM-250 Transmitter VHF179.000
Omnitronic TM-250 sändare VHF179.000
Art nr:13075006
Högkvalité set VHF ficksändare 179,000
21 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
Produktbeskrivning
VHF bodypack transmitter set for TM-250
  • Operation with fixed VHF frequency
  • LED indicator for battery capacity
  • 3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic
  • Polar pattern: Cardioid
  • Powered by a battery/battery pack
  • License free in germany
Scope of delivery
Power connection: Battery/battery pack
Capsule type: Condenser
Polar pattern: Cardioid
Battery: 1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon included
THD: <0.5 % at 1 kHz
Frequency band: VHF
Carrier frequency: 179 MHz
Frequency stability: ± 0.03 %
RF power output: 8.5 mW
Modulation: FM; F3F
Frequency selection: Fixed frequencies
Connections: Microphone via 1 x 3.5 mm jack (mono) mounting version screwable