OMNITRONIC TM-250 Transmitter VHF211.700
Omnitronic TM-250 sändare VHF211.700
Art nr:13075012
VHF sändare
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
VHF sändare
VHF bodypack transmitter set
  • Operation with fixed VHF frequency
  • LED indicator for battery capacity
  • 3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic
Scope of delivery
Type:Bodypack with microphone
Polar pattern:Cardioid
Battery:1 x 9.0 V E block 6LR61 alkaline manganese included
THD:<0.5 % at 1 kHz
Frequency band:VHF
Carrier frequency:211.700 MHz
Frequency stability:± 0.03 %
RF power output:8.5 mW