OMNITRONIC TM-250 Transmitter VHF214.000
Omnitronic TM-250 sändare VHF214.000
Art nr:13075008
VHF sändare
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
VHF sändare
VHF bodypack transmitter set for TM-250
  • Operation with fixed VHF frequency
  • LED indicator for battery capacity
  • 3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic
Scope of delivery
Type:Bodypack with microphone
Polar pattern:Cardioid
Battery:1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon included
THD:<0.5 % at 1 kHz
Frequency band:VHF
Carrier frequency:214 MHz
Frequency stability:± 0.03 %
RF power output:8.5 mW