OMNITRONIC WAMS-10BT Bodypack with Headset
Omnitronic WAMS-10BT Bodypack med headset
Art nr:13106998
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
Bodypack transmitter with headset microphone
  • Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
  • Level matching switch MIC/0 dB/-10 dB
  • LED indicator for battery capacity
  • Belt clip
  • For application areas such as: Stage; product presentations and lectures
OMNITRONIC WAMS-10BT Bodypack
  • Operating range up to 50m with line-of-sight
  • UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
Scope of delivery
Weight:0.11 kg
OMNITRONIC WAMS-10BT Bodypack
Type:Pocket transmitter
Power connection:Battery/battery pack
Battery:2 x Mignon (AA) (not included)
Frequency range:50 - 16000 Hz
THD:<1 % at 1 kHz
Range:Range up to 50m with line-of-sight
Frequency band:UHF 863 - 865 MHz
RF power output:10 mW
Connections:Input: microphone via 1 x 3.5 mm jack (mono) mounting version screwable