OMNITRONIC MOLLY-12A Subwoofer active white
MOLLY-12A Active 12" vit subwoofer med DSP och Bluetooth
Art nr:11039051
I lager / Leveranstid ca. 4-8 vardagar
Produktbeskrivning
Specifikationer3
Active 12" subwoofer with DSP and Bluetooth
  • 12" bassreflex subwoofer with DSP and 700 watts RMS power
  • Flexibly extendable with MOLLY-6 satellites for 2.1 and 4.1 configurations
  • DSP-controlled class D amplifier (500 W + 2 x 100 W)
  • Separate volume control for subwoofer and satellites
  • Stereo/mono selection
  • Digital signal processor
  • DSP presets: FLAT; DJ; LIVE; VOICE
  • Control via Bluetooth
  • White metal grille with acoustic foam
  • 2 Rugged carrying handles
Scope of delivery
  • 1 x bass
  • 1 x power cord
  • 2 x speaker cable
  • 1 x user manual
  • 1 x declaration of conformity
Power supply:230 V AC, 50 Hz
Power consumption:1000 W
Protection class:Protection class I
Output power:1 x 500 W RMS
2 x 100 W RMS (8 ohms)
2 x 200 W RMS (4 ohms)
Device fuse:5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable
Frequency range:40 - 160 Hz
Sensitivity:103 dB
Max. SPL:128 dB
DSP:Digital signal processor
Control:Bluetooth
Attachment system:Flange: M20 thread
Circuitry:Class D
Control elements:Phase reversal switch
Controls:Limiter
Status LED:Signal, power, limit, fault, DSP presets
Connections:Input: line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version)
Input: line via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version
Input: line via 1 x stereo RCA
Output: line via 2 x 3-pin XLR
Output: top via 2 x speaker built-in socket (F)
Speaker:1 x woofer 12"
Voice coil lows 3"