PDM-T1204 Stage Mixer 12ch DSP/MP3
Mixerbord PDM-T1204 12ch DSP/MP3
Art nr:SKY-172.664
  • Mixern är lämplig för bl.a. studior, liveinspelningar, podcasts, etc.
  • Via USB kan mixern anslutas till en dator eller laptop.
  • Via Bluetooth kan du strömma musik trådlöst till mixern.
  • Den digitala ljudprocessorn har 380 digitala effekter.
  • Fantommatning på de första 10 kanalerna.
  • Tonkontroll på de första 11 kanalerna + 7-bands equalizer för slutmixen.
    21 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
    Digital Sound Processor
    Bluetooth, mp3-spelare/recorder och linjeingång
    USB-ljudgränssnitt
    Fantommating (+48V)
    Perfekt ljud
    Funktioner
    • Universal mixerbord för inspelningar och liveuppträdanden
    • DSP med 380 förprogrammerade effekter och 4 minnen
    • Bluetooth för trådlös ljudströmning
    • Inbyggd USB mp3-spelare med inspelningsmöjlighet
    • USB-ljudgränssnitt för inspelning eller uppspelning via pc
    • 11 mono ingångskanaler varav en också kan användas stereo
    • Hög-, mellan- och lågtonsjustering (kanal 1 t/m 11)
    • +48V omkopplingsbar fantommating (kanal 1 t/m 10)
    • Pan (balans)justering per kanal (kanal 1 t/m 11)
    • 7-bands grafisk equalizer
    • Stereo tape-ingång med volymkontroll
    • Balanserad stereo utgång och separat justerbar AUX / monitor utgång
    • LED VU meter
    • Anslutning för hörlurar
    Specifikationer
    varumärke Power Dynamics
    Produktens färg Svart
    Uppspelningsalternativ BT streaming, USB
    Ingångsanslutningar 6,3 mm uttag, RCA, USB, XLR (3-stift)
    Utgångsanslutningar 6,3 mm uttag, RCA, USB, XLR (3-stift)
    Förinställningar 380
    DSP-upplösning 32-bitars
    Frekvenssvar 20 Hz - 20 000 Hz
    THD <0,5 %
    Utjämnare 7-band
    Equalizer: Låg 80Hz +15dB
    Equalizer: Hög 12KHz +15dB
    Strömförsörjning 100-240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 377 x 580 x 120 mm