BeamZ Rage600I Rökmaskin
BeamZ Rökmaskin med kabel fjärr
Art nr:SKY-160.700
  • RAGE600I är en kompakt och behändig men kraftfull 600W rökmaskin.
  • Maskinen kan fjärrmanövreras med hjälp av fjärrkontrollen med kabel.
  • Tankkapaciteten på 500ml är vanligtvis mer än tillräckligt för en kvällsbrukdiscokvällen
  • Maskinen har hög rökeffekt och är därför perfekt för bland annat DJ:s.
    29 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
    Produktbeskrivning
    Bruksanvisning - Download
  • BeamZ RAGE600I rökmaskin för de små festerna hemma eller nybörjare DJ
    Med 600W BeamZ RAGE600I rökmaskin har du en fantastisk rökmaskin för fester hemma eller för din DJ-installation. Maskinen ger en hög effekt på inte mindre än 65m³. RAGE600I kommer med en fjärrkontroll med 3 meter kabel. På så sätt kan du enkelt styra den från din DJ-bås och få rök när du vill ha den. Det finns en 500ml tank för rökvätskan. Detta belopp räcker för en eller flera parter. Tack vare den höga effekten på 600W värms maskinen upp från en "kallstart" på bara 3 minuter och redo att användas.
    lyft
    Användande
    Egenskaper
    • 600W rökmaskin
    • Perfekt för mindre utrymmen som ett vardagsrum
    • Termostatstyrt värmeelement
    • Låt ljus och laserstrålar bli synliga
    • Fjärrkontroll med 3 meter kabel
    Specifikationer
    • Tankkapacitet: 500ml
    • Uppvärmningstid kallstart: 2 minuter
    • Uppvärmningstid i drift: 30 sekunder
    • Volym per minut: 65m³
    • Anslutningsspänning: 230Vac / 50Hz
    Varumärke beamZ
    Värmeelement 600W
    Uppvärmningstid (min) 2
    Återuppvärmningstid (min) 0,5
    Utgångsvolym/min. 65m³
    Tank kapacitet 0,5 l
    Energiförbrukning 2A
    Strömförsörjning 230/240VAC 50/60Hz
    Mått (L x B x H) 235 x 110 x 150 mm