SPL 500MP3 Förstärkare, blå LED, Eq, Svart
Förstärkare med EQ SPL500MP3 SKY-178.766
Art nr:SKY-178.766
Denna SPL MP3 2x 250W Peak effekt förstärkare spelar på ett enkelt sätt MP3-musik från USB-stick eller SD-kort och använder den mest moderna förstärkningstekniken vilket resulterar i ett kristallklart och kraftfullt ljud, en enhet som inte borde saknas i någon DJ-installation. Med hjälp av kontrollpanelen kan du ange lägen som EQ och kontrollera MP3-spelaren. Förstärkaren har flera stereo RCA-ingångar. Det finns ett främre 3,5 mm uttag för anslutning av en ljudspelare. Med blå LED-upplyst modern frontpanel. SPL 500W-förstärkare MP3-spelare med USB-port och SD-kortplats, EQ, Blå LED-upplyst frontpanel 3.5 Jack för ljudspelare, Flera stereoingångar Peak- och signalindikatorlampor, Högtalerskruvplintar, 19 "rackmontering
1 st i lager (Leveranstid ca. 1-4 vardagar)
Produktbeskrivning
Specifikationer4
Framgångsrik kombination av en DJ PA-förstärkare med inbyggd USB / SD MP3-spelare. SPL500MP3 är en PA-förstärkare med ett professionellt utseende och blå belysning och är utrustad med tre linjeingångar och en 3,5 mm AUX-ingång för anslutning av personlig ljudutrustning som iPod och MP3-spelare. USB-port / SD-plats för uppspelning av MP3-filer direkt från ett USB-minne eller SD-kort.
Egenskaper
  • 2 x 250W uteffekt
  • USB/SD-ingångar
  • Blå bakgrundsbelyst display
  • Tre linjeingångar
  • 3,5 mm Jack-ingång
Specifikationer
  • Strömförsörjning: 230Vac / 50Hz
  • Linjeingång: 775mV 10kOhm
  • Effekt: 2 x 250W Peak Effekt
  • Impedans: 4 Ohm
  • Signal/brusförhållande: >95dB
  • Överhörningsdämpning: >82dB - 1kHz
  • Frekvensområde: 20Hz - 20kHz
  • THD: <0,5 %
Mått och vikt
  • Mått 482 x 270 x 88 mm (19" x 2U)
  • Vikt 3,9 kg
Uppspelningsalt. SD-kort, USB
Utgångskanaler 2
Utgångseffekt: 4 ohm/ch 250W Peak Effekt
Frekvens 20 - 20 000 Hz
Överhörning > 82 dB
THD <0,05%
Distorsion > 98 dB
Ingångskänslighet linje 775mV - 1,2V
Ingångsimpedans 10 kOhm
Strömförsörjning 220-240VAC 50Hz
Mått (L x B x H) 482 x 270 x 88 mm (19 "x 2U)
19" Ja